Είστε ευέλικτος/η και προσαρμοστικός/η με θέληση και όρεξη για μάθηση και εξέλιξη; Είστε αποτελεσματικός στην αναζήτηση ικανών επαγγελματιών;  Αν είναι έτσι, σας περιμένουμε να συζητήσουμε την θέση του Recruiter

Αρμοδιότητες:

  • Συνεργασία με  διαφορετικά τμήματα της εταιρείας για να κατανοήσετε τις ανάγκες σε προσωπικό.
  • Δημιουργία και δημοσίευση θέσεων εργασίας σε διάφορες πλατφόρμες αναζήτησης εργασίας.
  • Ανάπτυξη ποιοτικών σχέσεων με υποψήφιους και εκτέλεση συνεντεύξεων.
  • Αξιολόγηση και επιλογή των κατάλληλων υποψηφίων για τις διάφορες θέσεις.
  • Συνεισφορά στη συνεχή βελτίωση της διαδικασίας πρόσληψης και στην ανάπτυξη της εταιρικής κουλτούρας.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Τουλάχιστον 2 χρόνια προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση.
  • Πτυχίο σε ανάλογο πεδίο (Διοίκηση Επιχειρήσεων, Ανθρώπινο Δυναμικό)
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα, οργανωτικές & επικοινωνιακές ικανότητες.
  • Ευχάριστη, δυναμική προσωπικότητα με προσανατολισμό στην επίτευξη των εταιρικών στόχων.
  • Γνώση των τεχνικών αναζήτησης και αξιολόγησης υποψηφίων.
  • Χειρισμός Η/Υ (Ms Office)
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας, θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Ικανότητα επαγγελματικής επικοινωνίας
  • Διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Ισχυρή εργασιακή ηθική και αίσθημα ακεραιότητας
  • Άριστες δεξιότητες διαχείρισης του χρόνου
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Αποτελεσματικές επικοινωνιακές δεξιότητες

 Εμείς θα σας προσφέρουμε:

  • Πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας
  • Ευκαιρίες ανέλιξης σε ένα σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
Επίπεδο εργασίας
Μεσαίο επίπεδο
Είδος Απασχόλησης
Πλήρης απασχόληση
Βιομηχανία
Human Resources
Τηλέφωνο
+30 210 9402148 +30 210 940**** Show
Τοποθεσία
Αθήνα